Przy przestrzeganiu kilku zasad bezpieczeństwa zabieg jest w pełni bezpieczny., Na czas rozpylania preparatu wymagamy wejścia do domu, a także wprowadzenia do budynku zwierząt domowych. Bezpośrednie wdychanie rozpylonego preparatu bez zabezpieczenia dróg oddechowych skutkuje kaszlem oraz dusznościami, jednak gdy tylko mgła opadnie, można w pełni bezpiecznie korzystać z uroków działki.
Szczególnym przypadkiem, w którym potrzebne są szczególne środki ostrożności, jest obecność kotów na działce. Należy ją z wyprzedzeniem zgłosić firmie, by dostosować stosowany preparat do tej sytuacji. Nie można w takim przypadku stosować środków zawierających permetrynę. Stosowanie zamienników nie wpływa na skuteczność pozbywania się komarów, jednak efekt usuwania kleszczy nie jest w takim przypadku obecny.
Efektem jest natychmiastowe zlikwidowanie dorosłych osobników komarów, meszek, much oraz kleszczy w zasięgu rozpylonej mgły. Zamgławianie ma również efekt rezyduralny tj. preparat osiada na powierzchni liści, elewacji, traw i krzewów. Stopniowo uwalniając substancję czynną, preparat działa na osobniki przylatujące z zewnątrz.
Należy skosić trawę, wyciąć zarośla oraz w miarę możliwości przerzedzić krzewy. Wymagane jest również schowanie na czas zabiegu zabawek oraz misek zwierząt, zakrycie basenu oraz zamknięcie okien.
Są to komary, meszki, muchy, kleszcze, muszki owocówki.
Tak, dzięki wykorzystaniu permetryny, działka zabezpieczona jest również przed kleszczami.
Tak, im większa powierzchnia poddana zabiegowi, tym efekt będzie lepszy. Centralne miejsce, w którym przeprowadzony był zabieg będzie zawsze najlepiej zabezpieczony ze względu na wielkość terenu buforowego opryskanego środkiem biobójczym.
Zabieg odkomarzania przeprowadzamy w godzinach porannych oraz wieczornych. W trakcie zabiegu oraz min. 24h po wykonaniu odkomarzania nie może padać. Spowodowane jest to specyfiką używanych preparatów, które potrzebują czasu aby wyschnąć i „przykleić” się do opryskiwanych powierzchni. Przeprowadzenie odkomarzanie jest niemożliwe również w przypadku gdy jest zbyt wietrznie.
W miarę możliwości sugerujemy ich wycięcie. Jeśli nie ma takiej możliwości, staramy się w nie wejść i również pokryć mgłą na odległość ok 4-5m od ogrodzenia. Dzięki temu tworzy się pas buforowy chroniący działkę od komarów i innych owadów.
Preparaty używane przez naszą firmę mają udokumentowany brak negatywnego wpływu na zapylacze. Jednak w trosce o ich bezpieczeństwo zamgławianie wykonujemy tylko w godzinach, gdy pszczoły i inne zapylacze nie wykonują oblotu. Dodatkowo, nie podejmujemy się wykonywania usługi w bezpośrednim sąsiedztwie uli.
Cena uzależniona jest od powierzchni działki podlegającej zabiegowi oraz stopnia jej zakrzewienia i zalesienia. Stawka zaczyna się od 35 gr za m2, minimalny koszt oprysku to 150 zł. Cena zawiera w sumie również dojazd.
Preparaty, które stosujemy są atestowane i zarejestrowane w Polsce jako środki biobójcze. Są to głównie perytroidy. Jako utrwalacz zamgławiania wykorzystujemy naturalną glicerynę oraz olej mineralny.
Zależnie od intensywności opadów jakie następują po wykonanym zabiegu, czas skuteczności zabiegu będzie się różnił W optymalnych warunkach (umiarkowane opady) efekt likwidacji komarów trwa od 2 do 3 miesięcy. Przy intensywnych i częstych deszczach, efekt zabiegu może się skrócić.
Według kart charakterystyki wykorzystywanych produktów okres karencji dla warzyw i owoców wynosi 14 dni.
Tak, stosujemy tylko atestowane środki, które są bezpieczne dla kręgowców, w tym organizmów wodnych.
Powierzchnia działki, a także elewacja domu (w szczególności okolice drzwi oraz okien) pokrywana jest mgłą zawierającą środek biobójczy. Wykorzystywany jest do tego specjalistyczny generator tzw. zamgławiacz termiczny. Dzięki postaci mgły osiada ona we wszelkich zakamarkach oraz pokrywa całościowo rośliny. Mgła opada po ok 10-15 min.
Wszystko zależy od powierzchni działki. Przykładowo, działkę o powierzchni 1500 m2 odkomarza się średnio 20 minut.