Dezynfekcja to inaczej odkażanie, czyli działanie, którego celem jest niszczenie potencjalnie szkodliwych bakterii i wirusów, najczęściej za pomocą specjalnych środków chemicznych. Czy tego typu metody mogą stanowić zagrożenie dla zwierząt domowych?
Dezynfekcja to inaczej odkażanie, czyli działanie, którego celem jest niszczenie potencjalnie szkodliwych bakterii i wirusów, najczęściej za pomocą specjalnych środków chemicznych. Czy tego typu metody mogą stanowić zagrożenie dla zwierząt domowych?
Dezynfekowanie mieszkania polega na usuwaniu z niego mikroorganizmów, bakterii i wirusów, a także ich form przetrwalnikowych. Przeprowadza się je za pomocą kilku metod, od wysokiej temperatury przy pomocy pary wodnej, przez ozonowanie, aż po środki chemiczne. Jak w praktyce wygląda dezynfekowanie mieszkania?
Wnętrza pomieszczeń w których przebywały zwłoki mogą stanowić bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia. Jest ono związane głównie z wytwarzaniem się trupiego jadu, czyli związków produkowanych w procesach gnilnych, które stają się toksyczne już po 10 godzinach od zgonu. Jak postąpić w sytuacji, gdy ciało długo znajdowało się w pomieszczeniu i jak posprzątać pokój po zmarłym?
W domach unoszą się zapachy różnego rodzaju. Zapach unoszący się we wnętrzu wpływa na pierwsze wrażenie po wejściu do mieszkania. Delikatne aromaty wpływają na atmosferę w domu i sprzyjają relaksowaniu się ich mieszkańców. Ładny zapach można uzyskać dzięki naturalnym eterycznym olejkom lub kompozycjom ziół umieszczonych, które umieszczane są w saszetkach. Niestety nie da się nimi zakamuflować brzydkich woni. Ten problem wymaga zupełnie innego działania.
Śmierć bliskiej osoby wiąże się nie tylko z bardzo silnymi emocjami, lecz także z ogromem obowiązków, które spadają na najbliższych. Poniżej przedstawiamy skrócony poradnik, w którym zawarte są najważniejsze z nich. Mamy nadzieję, że pomoże on Państwu w możliwie najsprawniejszym uporaniu się ze wszystkimi formalnościami.
Specyfika naszej pracy budzi wiele zainteresowania. Szczególnie wiele pytań dotyczy sprzątania miejsc zgonów. Dziś postaramy się odpowiedzieć na najczęstsze z nich.
Przy przestrzeganiu kilku zasad bezpieczeństwa zabieg jest w pełni bezpieczny., Na czas rozpylania preparatu wymagamy wejścia do domu, a także wprowadzenia do budynku zwierząt domowych. Bezpośrednie wdychanie rozpylonego preparatu bez zabezpieczenia dróg oddechowych skutkuje kaszlem oraz dusznościami, jednak gdy tylko mgła opadnie, można w pełni bezpiecznie korzystać z uroków działki.
Kto z nas nie doświadczył przymusowego budzenia w letnią noc lub zepsutego grilla z gronem gości powiększonym o komary? Jak im przeciwdziałać? Jak je zwalczać? Czym one właściwie są? W tym artykule postaramy odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania.
Powrót pluskiew na salony (a raczej sypialnie) krajów rozwiniętych stał się faktem. Ze względu na naszą mobilność oraz fakt, że świat stworzył jedną globalną wioskę, możemy zaobserwować renesans problemu z pluskwami. Często ostatecznym krokiem w nierównej walce z tym wymagającym przeciwnikiem jest zwrócenie się o pomoc do specjalistów.
Pluskwa domowa (Cimex lectularius) towarzyszy ludziom praktycznie od zawsze. Pierwotnie insekt żerował na nietoperzach, następnie – przebranżowił się na ludzi (w tej kwestii na pluskwach wzorował się pewien popularny ostatnimi czasy wirus ostatnimi czasy wirus). W latach 60 XX wieku pluskwy za sprawą masowej dezynsekcji przy zastosowaniu nowo wynalezionego środka – DDT – zostały praktycznie całkowicie zlikwidowane w krajach rozwiniętych.