Dezynfekcja
Sprzątanie mieszkań osób dotkniętych kryzysem psychicznym
Kryzys psychiczny zawsze wymaga opieki specjalistów - psychiatrów i terapeutów. Jednak wsparcie osób nam bliskich, mających tak trudny czas w swoim życiu, może przybierać różne formy. Bardzo ważna jest obecność i wsparcie - możemy jednak odciążyć chorych w bardziej przyziemnych sprawach.
Zwierzę Ci się. Dezynfekcja po zwierzętach
Wielu z nas jest miłośnikami zwierząt. Trzymamy w domu psy, koty, rybki, gady… Jednak tam, gdzie dużo radości z posiadania pupila, tam często też problemy. Z wieloma z nich radzimy sobie sami. Są jednak takie, które wymagają interwencji specjalistów.
Różnice między dezynfekcją a dezynsekcją
Regularne sprzątanie nie zawsze wystarcza, jeśli chodzi o skuteczne pozbywanie się uciążliwych zanieczyszczeń i przykrych zapachów z domów i samochodów. Czasem lepiej skorzystać z pomocy profesjonalnych firm zajmujących się kompleksowym porządkowaniem i dezynfekowaniem powierzchni. Nie wszyscy jednak orientują się w terminologii związanej z zawodowym sprzątaniem. Terminy odnoszące się m.in. do dezynfekcji i dezynsekcji bywają mylące. Nie każdy wie, na czym polegają różnice i czego konkretnie dotyczą te dwie czynności. Warto dowiedzieć się jednak, co konkretnie wchodzi w ich zakres oraz jak prawidłowo się je przeprowadza.
Jak przebiega proces dezynfekcji mieszkania?
Dezynfekowanie mieszkania polega na usuwaniu z niego mikroorganizmów, bakterii i wirusów, a także ich form przetrwalnikowych. Przeprowadza się je za pomocą kilku metod, od wysokiej temperatury przy pomocy pary wodnej, przez ozonowanie, aż po środki chemiczne. Jak w praktyce wygląda dezynfekowanie mieszkania?
Czy dezynfekcja jest groźna dla zwierząt domowych?
Dezynfekcja to inaczej odkażanie, czyli działanie, którego celem jest niszczenie potencjalnie szkodliwych bakterii i wirusów, najczęściej za pomocą specjalnych środków chemicznych. Czy tego typu metody mogą stanowić zagrożenie dla zwierząt domowych?