Deodoryzacja jako remedium na przykre zapachy
Spośród usług specjalistycznych firm zajmujących się profesjonalnym oczyszczaniem domów, firm z przykrych zapachów, bakterii i wirusów czy też ataku gryzoni ciekawą formą pomocy jest tzw. deodoryzacja. Na czym ona polega?
Jakie zabiegi pomogą walczyć z przykrymi zapachami?
Do walki z przykrymi zapachami można zalecić klientom dwie super usługi: z jednej strony ozonowanie pomieszczeń, z drugiej strony deodoryzację. Różnica pomiędzy nimi jest przede wszystkim taka, że zabieg deodoryzacji usuwa nie tylko przykre zapachy, ale też zatrzymuje procesy gnilne. Zwykle deodoryzacja jest łączona z dezynfekcją i dezynsekcją. Pozwala ona na usunięcie przykrych zapachów w wyniku pożaru, po zmarłym, rozkładających się nieczystościach, pozostałościach organicznych, tytoniu, przepracowanym oleju, wilgoci.
Dlaczego warto skorzystać z zabiegu deodoryzacji?
Skorzystanie z deodoryzacji to szansa na pozbycie się zapachów fermentacyjnych związanych z rozkładem wymiocin, uryny, fekaliami, zabieg ten pomoże wszędzie tam, gdzie tradycyjne metody likwidacji smrodu nie pomagają. Nie sztuką bowiem jest „zamaskować” zapach, przykryć go niejako innym, bardziej znośnym, chodzi o to, by się go pozbyć u źródła. Odorów, czyli niezwykle uciążliwych drażniących zapachów nie da się usunąć domowymi sposobami, wymagają specjalistycznych narzędzi i preparatów. Dlatego, gdy trzeba sobie poradzić z przedmiotami zaznaczonymi przez kota, zamrażarką, w której zepsuło się mięso, wylało szambo, czy też utknięcia padliny za ścianą z karton-gipsu trzeba wezwać fachowców do likwidacji przykrej woni. Usługa ta przeprowadzana jest przy użyciu preparatu dezynfekcyjno-sanityzująceo, dobieranego do rodzaju problemu i uciążliwości zapachu. Do deodoryzacji można wykorzystać także profesjonalne urządzenia generujące OZON — silny utleniacz, posiadający właściwości dezynfekujące, bakteriobójcze i grzybobójcze.